Späť na zoznam
22. jún 2017
Naše stavby

Rekonštrukcia pivničných kobiek

Aj pivničné kobky môžu byť súčasťou komplexnej obnovy bytového domu.

Zo skúsenosti nami realizovaných obnov bytových domov môžeme povedať, že rekonštrukcia pivničných kobiek nie je vo väčšine prípadov priorita a nedostane sa tak do projektu alebo rozsahu prác komplexnej obnovy. Nadšenie obyvateľov zo zovňajška bytového domu, z novej fasády, balkónov, okien či dverí však mnohokrát upadne po návšteve spoločných priestorov v interiéry, schodísk alebo práve pivničných kobiek. Samozrejme jeden z častých dôvodov nerealizovania prác v spoločných priestorov je nedostatok financií. Dnes ale už existujú aj ekonomické riešenia, ktoré sa dajú finančne zvládnuť a zahrnúť tak do celkovej obnovy bytového domu.

 

  • Pôvodné pivničné kobky

  • Nové pivničné kobky

Nové pivničné kobky

Jedná sa o systém deliacich stien z hobľovaných drevených profilov, ktoré v spojení profilov so zrezanými hranami dreva a pozinkovanej ocele zaručujú elegantný vzhľad aj v týchto pivničných priestoroch. Drevo ma dlhú životnosť, nevyvoláva alergie, pretože nepriťahuje prach. Pôsobí teplým dojmom a stará sa o príjemnú klímu v miestnosti.

  • Náš tip :

Rekonštrukciu pivničných kobiek môžete financovať prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania s úrokom od 0,0 % v prípade, že rekonštrukciu zahrniete do komplexnej obnovy bytového domu.

 

Galéria