Späť na zoznam
22. september 2017
Naše stavby

Rekonštrukcia vlhkých stien v suteréne

Navlhnuté murivo je v interiéri ideálnym prostredím na výskyt plesní a hnilobných baktérií.

Obyvateľov bytov v starších tehlových bytových domoch postavených v rokoch 1920 až 1970 trápi stav vnútorných stien a omietok v suterénnych priestoroch. Voda vniká do muriva vplyvom chýbajúcej alebo porušenej hydroizolácie z exteriéru a v kombinácií s nedostatočne odvetrávanými priestormi v suteréne omietka časom degraduje. Rekonštrukcia stien sanačnými omietkami však vysokou cenou mnoho krát odradí obyvateľov tieto práce realizovať. Rekonštrukcia takýchto priestorov je potom kvôli nedostatku finančných zdrojov na poslednom mieste plánovaných opráv na dome.

 

 

Existuje však aj iné riešenie ako realizovať nové sanačné omietky.

 

Priznané tehlové murivo

Na bytovom dome v Bratislave na ul. Karadžičovej a Továrenske, zapísanom v Ústrednom zozname pamiatkového fondu Slovenskej republiky ako národná kultúrna pamiatka, sme v roku 2016 realizovali rekonštrukciu vnútorných stien v suteréne zaujímavým spôsobom, ktorý bol ekonomický a zároveň funkčný. Jednalo sa o kompletné odstránenie porušených omietok vrátane opravy poškodeného tehlového muriva a spár. Následne sa murivo a spáry dôkladne očistili a aplikovali sme hydrofóbny transparentný náter, ktorý zakonzervoval murivo a znížil celkovú prašnosť stien. Výsledok takejto rekonštrukcie obyvateľov prekvapil a domu prinavrátil historickú hodnotu.

 

 

Galéria


Podobné články


3. máj 2017
Naše stavby

Realizácia fasád na projekte STEIN2 v Bratislave

Tak ako v minulosti aj tento rok sme sa zapojili na realizácií fasády jedného z aktuálnych developerských projektov v Bratislave STEIN2.

Čítať viac
21. júl 2023
Naše stavby

Práve realizujeme jún 2023

Dovolenková sezóna je v plnom prúde ale ako to vyzerá na niektorých našich stavbách si môžete pozrieť v krátkom videu.

Čítať viac