Fasády

Kľúčom k harmónii je jednoduchosť fasády.

Obnova fasády domu vám prinesie okrem ekonomických a ekologických benefitov aj unikátnu možnosť zlepšiť estetiku samotnej budovy s výrazným vplyvom na blízke okolie.

Obnova bytového domu na Martinengovej ulici v Bratislave - Staré mesto

Zateplenie fasády

Správnym zateplením budovy sa podstatne zlepší kvalita života obyvateľov, a to nielen v zimných mesiacoch, ale tiež v letných horúčavách. Ako si však vybrať to správne zateplenie? Je lepší polystyrén, alebo minerálna vlna? Otázok je naozaj veľa, odpovedí ešte viac, a preto, ak chcete dosiahnuť zmysluplný výsledok, vaším prvým krokom musí byť vypracovanie projektovej dokumentácia. 

  • Náš tip :

Zateplením domu ste vytvorili dobré podmienky na vznik úspor, ich samotnú výšku však určí až vaše užívateľské správanie. Zvýšením teploty v byte o 1 °C zvýšite náklady na energiu o celých 6 %. Úspory sa tak dajú dosiahnuť optimalizovaním teplôt v jednotlivých miestnostiach či zónach bytu. V obytných miestnostiach sa odporúča 18 až 22 °C, v kuchyni napríklad len 16 až 18 °C.

Fasádne omietkové a sanačné systémy

Sú budovy, kde zateplenie fasády nie je vhodné aplikovať. Ide najmä o historické fasády, pamiatkovo chránené objekty, ale aj o staršie budovy so zvýšenou vlhkosťou a s vysokým stupňom zasolenia. Viacvrstvovými omietkovými systémami nanášanými postupne s primeranými technologickými pauzami dosiahnete nielen autentický vzhľad povrchových úprav, ale tiež zlepšenie životného prostredia v sanovanej budove. Pri týchto omietkových a fasádnych systémoch sú remeselná odbornosť a skúsenosti majstrov zásadným momentom diela. Všetky práce sú počas realizácie konzultované s krajským pamiatkovým úradom a sú riadne zdokumentované.

  • Náš tip :

Pri 50- a viacročných bytových domoch z tehál a s podpivničením sa často stretávame s degradovanými omietkami či s vlhkými mapami na stenách. Je v týchto prípadoch potrebná drahá injektáž, či sanačné systémy, alebo jednoduchšia sanačná omietka? Na to nám dá odpoveď meranie vlhkosti metódou karbidu vápnika, po ktorom môžeme zvoliť to najoptimálnejšie riešenie. V prípade záujmu o bezplatné vykonanie merania a analýzu výsledkov vo vašom dome sa na nás kedykoľvek obráťte.

 

Obnova bytového domu na Karadžičovej ulici v Bratislave - Staré mesto

Galéria