Späť na zoznam
8. november 2017
Naše stavby

Návrh farebného riešenia fasády

Dobrý farebný návrh fasády je vždy kompromis medzi predstavami vlastníkov, návrhom architekta a možnosťami konkrétneho technického riešenia.

Obnova vášho domu beží na plné obrátky a pred vami ako investormi a vlastníkmi nehnuteľnosti  je opäť jedno náročné a zodpovedné rozhodnutie - výber toho správneho farebného riešenia na fasádu vášho domu. Farebné cítenie každého obyvateľa v dome je diametrálne odlišné, jeden chce, aby dom farebne vynikol, iný navrhuje triezvejšie farby. Ďalšie farebné riešenie sa častokrát nachádza v samotnom projekte pre stavebné povolenie a do úvahy treba brať aj limitovanú škálu farebných odtieňov v závislosti od typu použitej omietky. 

Práve v tomto momente je najvyšší čas konzultovať svoje predstavy s odborníkom. Naša spoločnosť poskytuje bezplatné profesionálne poradenstvo architekta pri výbere a návrhu farebného riešenia vašej fasády. Celý proces pozostáva z 3 základných krokov.

1. Výber farieb 

Najskôr je potrebné určiť rozsah farieb s ktorými môžete reálne uvažovať, pretože nie všetky ktoré výrobca udáva vo farebnom vzorkovníku sú pre daný dom použiteľné. Prihliadať musíte najmä na koeficient odrazu svetla HBW, typ použitého zatepľovacieho systému, ale i na farebnú stálosť omietky v danom prostredí kde sa stavba nachádza.

2. Vizualizácia fasády

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť platí i pri farebnom riešení. Vypracujeme pre vás grafickú vizualizáciu farebného riešenia v 3 variantoch podľa vzájomne schválenej farebnej štruktúry.

3. Farebné vzorky 

Po vzájomnom schválení víťazného farebného riešenia vám vyhotovíme reálne farebné vzorky omietky. Rovnaký farebný odtieň môže pri rôznych štruktúrach omietky pôsobiť rozdielne a tak je tento posledný krok pre vás veľmi dôležitý.

 

Kľúčom k harmónii je jednoduchosť fasády.


Podobné články