Späť na zoznam
27. máj 2019
Novinky

Kvartálna analýza slovenského stavebníctva Q2/2019

Nárast stavebnej produkcie v roku 2019, projektovanie BIM, optimálna záruka pre pozemné stavby či nedostatok pracovných kapacít na stavebnom trhu sú niektoré z tém, o ktorých sa v aktuálnej analýze dočítate viac.

Kvartálna analýza Slovenského stavebníctva vychádza v čase kedy sa konalo Stretnutie lídrov slovenského stavebníctva 2019, ktoré sa uskutočnilo 20. 05. v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave, ktorého sme zúčastnili aj my. Hlavnou témou stretnutia bol pokračujúci pozitívny vývoj slovenského stavebníctva a očakávaný rast stavebnej produkcie o 3,6 % aj v tomto roku, ktorý potvrdili aj prítomní hostia s plánovanými investičnými akciami pre rok 2019. Na druhej strane je však alarmujúce percento vyťaženosti stavebných spoločností, ktoré dosahuje 92 % z celkovej kapacity firiem. V najbližšej budúcnosti bude teda dôležité nájsť pri plánovaní stavebných zákaziek rovnováhu medzi zadávaním stavebných zákaziek a možnosťami ich realizácie dostupnými kapacitami stavebných spoločností na našom trhu.
 

Stiahnuť PDF


Podobné články


5. september 2018
Novinky

Certifikát programu CENKROS 4

Naša spoločnosť je certifikovaným používateľom programu CENKROS 4 s platným certifikátom pre používanie programu CENKROS 4 - oceňovanie a riadenie výroby.

Čítať viac
10. apríl 2018
Novinky

Kvartálna analýza slovenského stavebníctva Q1/2018

Spoločnosť CEEC Research prináša v tomto roku prvú kvartálnu analýzu slovenského stavebníctva Q1/2018.

Čítať viac
19. júl 2017
Novinky

Používanie medzinárodných kvalitatívnych noriem ISO preverené

Manažérsky systém riadenia kvality je zo strany certifikačného orgánu pravidelne kontrolovaný a my sme takúto kontrolu nedávno úspešne absolvovali.

Čítať viac