Späť na zoznam
8. apríl 2021
Naše stavby

Dočasné ochranné zastrešenie

Rekonštrukcia strechy bytového domu.

Naša spoločnosť realizuje komplexnú obnovu bytového domu na Vietnamskej ulici v Bratislave, kde je pre nás veľkou výzvou realizácia systémového zastrešenia stavby. Rekonštrukcia strechy prebehne v rozsahu výmeny celej strešnej skladby od interiéru až po exteriér a to bez vysťahovania vlastníkov, čiže doslova nad hlavami obyvateľov bytov.

Zrealizované zastrešenie má slúžiť ako ochrana proti zatečeniu do bytov počas plánovanej rekonštrukcie strechy, pod ktorou sa nachádza 23 mezonetových bytov.

 

Samotné plánovanie zastrešenia s pomocou odborného tímu ľudí trvalo mesiace, čo bolo nutné z pohľadu kvalitnej prípravy celej montáže. Bolo potrebné zabezpečiť aj samotný prístup vozidiel na stavbu, keďže daná lokalita je obývaná a trasa musela byť voľná bez akýchkoľvek prekážok. Montáž konštrukcie prebehla na zemi a následne sa jednotlivé segmenty za pomoci žeriavu umiestnili nad strechu. Celková montáž zastrešenia trvala zhruba 4 dni a celková plocha zastrešenia je cca 800 m2. Práce na výmene strešnej krytiny budú prebiehať zhruba jeden mesiac.
 


 

Galéria


Podobné články


3. máj 2017
Naše stavby

Realizácia fasád na projekte STEIN2 v Bratislave

Tak ako v minulosti aj tento rok sme sa zapojili na realizácií fasády jedného z aktuálnych developerských projektov v Bratislave STEIN2.

Čítať viac