Späť na zoznam
8. apríl 2021
Naše stavby

Dočasné ochranné zastrešenie

Rekonštrukcia strechy bytového domu.

Naša spoločnosť realizuje komplexnú obnovu bytového domu na Vietnamskej ulici v Bratislave, kde je pre nás veľkou výzvou realizácia systémového zastrešenia stavby. Rekonštrukcia strechy prebehne v rozsahu výmeny celej strešnej skladby od interiéru až po exteriér a to bez vysťahovania vlastníkov, čiže doslova nad hlavami obyvateľov bytov.

Zrealizované zastrešenie má slúžiť ako ochrana proti zatečeniu do bytov počas plánovanej rekonštrukcie strechy, pod ktorou sa nachádza 23 mezonetových bytov.

 

Samotné plánovanie zastrešenia s pomocou odborného tímu ľudí trvalo mesiace, čo bolo nutné z pohľadu kvalitnej prípravy celej montáže. Bolo potrebné zabezpečiť aj samotný prístup vozidiel na stavbu, keďže daná lokalita je obývaná a trasa musela byť voľná bez akýchkoľvek prekážok. Montáž konštrukcie prebehla na zemi a následne sa jednotlivé segmenty za pomoci žeriavu umiestnili nad strechu. Celková montáž zastrešenia trvala zhruba 4 dni a celková plocha zastrešenia je cca 800 m2. Práce na výmene strešnej krytiny budú prebiehať zhruba jeden mesiac.
 


 

Galéria


Podobné články


22. september 2017
Naše stavby

Nájomné bytové domy v meste Dobšiná

Pilotný projekt výstavby nájomných bytových domov realizovaný našou spoločnosťou.

Čítať viac
8. november 2017
Naše stavby

Návrh farebného riešenia fasády

Dobrý farebný návrh fasády je vždy kompromis medzi predstavami vlastníkov, návrhom architekta a možnosťami konkrétneho technického riešenia.

Čítať viac
22. september 2017
Naše stavby

Rekonštrukcia vlhkých stien v suteréne

Navlhnuté murivo je v interiéri ideálnym prostredím na výskyt plesní a hnilobných baktérií.

Čítať viac