Späť na zoznam
26. apríl 2022
Zo života našej firmy

Vďaka školeniu prvej pomoci možno raz zachránime život

Kurz prvej pomoci v PS Stavby

Vedomostí, ktoré môžu zachrániť zdravie, či dokonca život, nikdy nie je dosť. Aj preto sme absolvovali kurz prvej pomoci.

Školenie prvej pomoci sa u nás v spoločnosti PS Stavby stalo tradíciou. Tento netradičný firemný benefit v podobe kurzu s praktickou časťou sme absolvovali v apríli pod taktovkou skúsenej školiteľky.

Naše vedomosti z oblasti záchrany zdravia či života druhých sme oprášili aj upevnili na školení prvej pomoci pod vedením Andrey Stískalovej z ABClife. Všetky dôležité informácie podala prakticky, zaujímavo, pútavo a vtipne. Išla z nej pozitívna energia a skutočný záujem naučiť nás, ako si zachovať chladnú hlavu pri úrazoch, ako správne vyhodnotiť situáciu či poskytnúť prvú pomoc v rôznych prípadoch. 

Vďaka interaktívnemu programu sme si na vlastnej koži vyskúšali resuscitáciu v praxi. Súčasťou školenia bol nácvik prvej pomoci na figurínach – každý z nás mal svoju vlastnú. Chodba sa tak zaplnila „pacientmi“, vďaka ktorým sme simulovali reálne situácie a výsledky nášho snaženia sa reálne hodnotili. Toto školenie odporúčame všetkým. Budeme z neho čerpať ešte dlho, aj keď dúfame, že len v teoretickej rovine a úrazy či situácie, v ktorých je potrebné podať prvú pomoc, sa nám budú vyhýbať.

Viac informácií o kurzoch prvej pomoci nájdete na stránke ABClife.

Galéria

Školenie prvej pomoci na figurínach Nácvik masáže srdca Masáž srdca na figuríne s počítačovým vyhodnotením Praktické cvičenia na kurze prvej pomoci Kurz prvej pomoci pri úrazoch Vysoké riziko úrazov v stavebníctve Stavební robotníci a riziko smrteľného úrazu Heimlichov manéver v praxi Školenie prvej pomoci a humor Absolvovanie kurzu prvej pomoci

Podobné články


Nová identita PS Stavby

Asi vám neušlo, že PS Stavby vyzerajú inak. A to bol zámer. Prečo sme sa vlastne rozhodli pre novú vizuálnu identitu a webstránku?

Čítať viac

Firemný výlet na Istrii

PS Stavby a PS Stavebniny opäť spoločne vyrazili zregenerovať sily. Tentokrát k Jadranskému moru.

Čítať viac
28. október 2019
Zo života našej firmy

Interný audit ako užitočný pomocník pri rozvoji firmy

Udržať kvalitu zavedeného manažérskeho systému riadenia podľa medzinárodných noriem ISO pomáhajú aj naši zamestnanci.

Čítať viac