Späť na zoznam
21. december 2021
Zo života našej firmy

Pomoc pre denné centrum DOMEC v Bratislave

Materiálna pomoc PS Stavby

Spoločnosť PS Stavby spolupracuje od roku 2014 s občianskym združením Vagus, ktoré prevádzkuje denné nízkoprahové centrum DOMEC. Spája ich spoločná snaha o zlepšenie kvality života ľudí.

V spolupráci s našou sesterskou spoločnosťou PS Stavebniny sme prispeli na dobrú vec a pomohli ľuďom, ktorí navštevujú denné nízkoprahové centrum DOMEC na Mýtnej ulici v Bratislave. To zabezpečuje základné životné potreby ľuďom bez domova.

Teplé jedlo, nový účes či dostupné zdravotné ošetrenie sú pre nás ostatných na prvý pohľad bežné veci. Pre klientov tohto centra však predstavujú prvý veľký krok k lepšiemu životu a možnosti získania práce či ubytovania. Zároveň im umožňujú udržať si pocit ľudskej dôstojnosti. Centrum funguje od roku 2013. O rok neskôr sme začali spolupracovať s OZ Vagus, ktoré program DOMEC spustilo.

Na začiatku naša spoločnosť pomohla so stavebným materiálom potrebným na prvotné rekonštrukčné práce pri obnove centra DOMEC. Odvtedy sa naša pomoc stala pravidelnou a viackrát sme sa postarali o dodávku stavebných materiálov. V tomto roku to bol materiál potrebný na rekonštrukciu predovšetkým sociálnych zariadení.

Pomáhame s tým, čomu najviac rozumieme, a to sú práve stavebné hmoty a stavebné technológie. V minulosti sa nám však podarilo medzi našimi zamestnancami zorganizovať aj zbierku šatstva a obuvi pre ľudí bez domova. Zimné veci sú veľmi žiadané, a tak sme spojili príjemné s užitočným a spravili sme radosť sebe i druhým.

Aktivity v centre DOMEC smerujú pomoc k ľuďom bez domova a najmä k ukončeniu ich bezdomovectva. Naša spoločnosť sa zase zaoberá obnovou bytových domov, čím pomáhame ľuďom krajšie a lepšie bývať. Spája nás teda snaha o zlepšenie kvality života ľudí a ich bývania.

V rámci spoločenskej zodpovednosti sa snažíme byť užitoční. Dôveryhodnosť a perspektívnosť projektu sú pre nás veľmi dôležité. Rovnako to bolo aj v tomto prípade. Partnermi občianskeho združenia Vagus sú okrem nás a našej sesterskej firmy PS Stavebniny viaceré spoločnosti a inštitúcie.

Ak každý z nás prispeje svojím dielom, veci fungujú a ľuďom v združení sa môže ľahšie dýchať. Na projekte DOMEC odviedli títo ľudia obrovské množstvo práce a hlavná vďaka patrí najmä im. Sme radi, že aj my sa môžeme podieľať na takto úspešnom a zmysluplnom projekte.

Galéria

Denné centrum DOMEC Spolupráca s centrom DOMEC Stavebný materiál pre nízkoprahové centrum DOMEC Dar v podobe stavebného materiálu pre centrum DOMEC

Podobné články


Školenie prvej pomoci

Záchrana ľudského života v krízovej situácii je pre človeka zásadný moment – tak pre zachráneného, ako i pre záchrancu.

Čítať viac

Nová identita PS Stavby

Asi vám neušlo, že PS Stavby vyzerajú inak. A to bol zámer. Prečo sme sa vlastne rozhodli pre novú vizuálnu identitu a webstránku?

Čítať viac
28. október 2019
Zo života našej firmy

Interný audit ako užitočný pomocník pri rozvoji firmy

Udržať kvalitu zavedeného manažérskeho systému riadenia podľa medzinárodných noriem ISO pomáhajú aj naši zamestnanci.

Čítať viac